DVOJČÁTKA.CZ - žijeme (s) dvojčaty
ÚVOD KATALOG NOVINKY AKCE SLEVY VÝPRODEJ SKLADEM OBCHODNÍ PODMÍNKY KONTAKTY ODKAZY
HL. TEXT
VÝROBCE
ROZMĚR
VARIANTA
KÓD
Dvojcatka.cz / Helena Valo, DiS.
Adresa
Vzorková prodejna a sklad
Těšínská 135
Ostrava
71600
ČR
73182770
DIČ CZ7759055183
jsme plátci DPH
Telefon 732 821 642
otevřeno po předchozí domluvě
Mobil po/pá 8.00-18.00 + sobota
.

. . .

Výbavička pro miminko

Stáhnout a vytisknout si seznam k nákupu pro dvojčata můžete ZDE


ZAVINOVAČKA NEBO RYCHLOZAVINOVAČKA
– zavinovačky jsou na suchý zip nebo klasický zip. Na suchý zip jsou vlastně "deky" v rozměrech nejčastěji 80x80 cm.  Dá se použít i jako peřinka do postýlky či kočárku anebo jako hrací deka. Dbejte na dlouhý suchý zip, abyste mihli dobře stáhnout i malé miminko. OBlíbené jsou zavinovačky s mašlí. Dají se koupit i zavinovačky s výztuhou na zádech miminka, lze ji vžd vyjmout. 2 - 3 kusy (ať máte náhradu, když ji perete)

LÁTKOVÉ PLENY (vaflové- čtverečkované) – i když budete používat jednorázové pleny, rozhodně se Vám látkové budou hodit také, a to zejména pod hlavičku do postýlky, kočárku či autosedačky, nebo přes rameno u odříhnutí. U většího dítka je pak využijete jako nejlepší bryndáčky. Pleny se vyrábí v rozměrech 70x70 cm a 80x80 cm. Jsou buď čistě bílé nebo potištěné obrázky. Obrázkové využijete k zabavení dítka např. u lékaře, nebo v kočárku, když na něj svítí sluníčko.

40 kusů bílé
5 až 10 kusů obrázkové
- na výběr jsou pleny bavlněné, froté, flanelové, bambus (všechny druhy si u nás můžete prohlédnout)

Pokud budete používat látkové pleny běžně, počítejte s množství 40 ks na den minimálně. V tom případě je třeba dokoupit kalhotky na plenky a výhodné jsou separační plen.y.


TETRA OSUŠKY
– silnější a větší látkové pleny o rozměru cca 100x90cm. Opět se vyrábí v bílé barvě, či potištěné obrázky. Tyto osušky jsou nejlepší na utírání miminek po koupeli, jsou jemné a sají lépe než froté osušky, které bych doporučila nejdříve od roku. Výborné jsou i jako podložka do kočárku či postýlky, nebo v parných létech místo přikrývky.
10 kusů (bílé + obrázkové)

- na výběr jsou tetra pleny bavlněné, flanelové, bambusové (všechny druhy jsou k prohlédnutí)

DEKY
- rozhodně jak letní tak zimní přikrývky budou potřeba. Zimní jsou ze 2 vrstev fleecu, letní z jednoho, popřípadě podšité bavlnu. Existují i háčkované deky, nebo jednoduše ušité pytlíky – malé fusaky místo deky, pokud ji chcete do kočárku. Na doma, do autosedačky určitě bude deku zapotřebí.

1 kus letní deky
1 kus zimní deka

- deky jsou u nás k prohlédnutí, barvy zde doobjednat podle přání, nabízíme velkou škálu barevných kombinací, aby vás deka ladila ke kočárku

FUSAK –
zimní fusak do kočárku si můžete vybrat z několika střihů a materiálů. Jsou i tzv. 3v1, které se dají nastavit v délce. Je důležité zvážit jejich velikost, pokud chcete použít i do autosedačky, aby se vám pak do autosedačky vešlo např. 6měsíční miminko ve fusaku !  Proto je vhodnější koupit si zimní fleecovou zavinovačku   nebo fusak přímo do autosedačky, který je střihem přizpůsobený a dá se vždy použít i do korby kočárku. Vydrží vám cca 9-12 měsíců.

- nabízíme několik variant a střihů

KOJÍCÍ POLŠTÁŘ
– praktická věc ke kojení, podložíte si záda, ruce, miminko leží v příjemné poloze. Poté lze kojící poštář využít i když dítě začíná sedět či na krmení příkrmem. Výplň rouno nebo PES kuličky, různé střihy a velikosti.

- je možno si u nás prohlédnout a objednat povlak dle požadavku

PEŘINKY DO POSTÝLKY

POVLEČENÍ
– 2 sety na výměnu
MANTINEL
NEBESA + TYČ NA NEBESA

PROSTĚRADLA  2-3 kusy
CHRÁNIČ MATRACE PROTI POČÚRÁNÍ  2 kusy
MATRACE

POSTÝLKA

O výběru těchto věcí si přečtěte zde z podrobném článku

CHŮVIČKY

Analogové chůvičky

jsou vhodné především do méně obydlených míst, jako jsou vesnice, popř. okraje měst. Narozdíl od chůviček digitálních, analogovým nebrání v provozu stromy(pracují většinou na nižších frekvencích) a mají malý počet přenosových kanálů.

Digitální chůvičky

- jsou lépe chráněny proti rušení ostatními přístroji, či chůvičkami.  Některé jsou vybaveny vibračním upozorněním.

Videochůvičky

jsou vhodné především do menších bytů, jelikož jsou více náchylné na rušení, např. mikrovlnek, wifi. Nicméně pokud najdete dobré umístění, lze chůvičky použít i v dvoupodlažních rodinných domech. Doporučujeme spíše na stálou instalaci do dětských pokojíčků… Všechny videochůvičky přenášejí obraz v pásmu 2,4GHz a tak tedy i zde platí, že v přenosu budou vadit stromy a zdi. Toto pásmo je vhodné spíše pro výrobky, které mají mezi sebou přímou viditelnost.

Některé moderní videochůvičky mají některé funkce navíc, jako je např. oddělený přenos zvuku na jiné frekvenci. Takové videochůvičky pak zastanou i funkci klasických zvukových chůviček.

Rád bych ještě upozornil na rozdíl mezi videochůvičkou a monitorovacím systémem. Nepleťte si to, není to jedno a totéž!Monitorovací systémy nemají funkce jako je indikace hluku, přenos aktivovaný hlukem atd.

PMR vysílačky s funkcí chůviček-VOX

PMR je zkratka pro Personal Mobile Radio nebo také Family Radio Service. Jsou to vlastně občanské radiostanice (lidově vysílačky) pracující v pásmu 446,00625 MHz až 446,1 MHz. Toto pásmo bylo uvolněno k provozu v roce 2001. Vysílací neboli vyzářený výkon stanic PMR nesmí být podle zákona vyšší než 0,5 W. PMR má ale délku vlny jen 68 cm a tudíž i mírný pohyb se stanicí může znamenat značné zhoršení signálu. Stanice PMR pracují na 8 povolených kanálech a 38 CTCSS subkanálech (volitelně). Stanice lze používat v celé Evropské unii, v USA však ne. – Převzato z Wikipedie
Tyto vysílačky ale mají několik nevýhod:

- lze je jednoduše odposlouchávat

- pracují s poměrně velkým vyzářeným výkonem oproti klasickým chůvičkám (proto mají ale větší dosah)

- mají nízkou citlivost na zvuk při aktivní funkci VOX. Toto neplatí pouze pro výrobky, které jsou uzpůsobeny funkci děských chůviček – např. brondi BM 10, Topcom 1010 apod.

- nemají kontrolu ztráty signálu, nikdy tedy nemůžete 100 procentně vědět, zda jste v dosahu, nebo zda opravdu monitorujete Vaše dítě

 

JEDNORÁZOVÉ PLENY – pro nejmenší děti se dělají pleny s výřezem na pupík, vybírejte pro začátek tyto.

MANIKÚRA
nebo alespoň nůžky a kleštičky

KARTÁČ A HŘEBÍNEK
- pro novorozence jsou vhodné kartáče s přírodním vlasem, jsou daleko jemnější. Hřebínek jsme my osobně vůbec neupotřebili. Hřebínky se většinou prodávají v sadách s kartáčem.

KOUPACÍ KYBLÍK, NEBO VANIČKA


LEHÁTKO DO VANIČKY ČI VANY
– pěnové, plastové nebo klasické lehátko Péťa  

TEPLOMĚR DO KOUPELE


TĚLESNÝ TEPLOMĚR
– digitální s ohebnou špičkou nebo klasická rychloběžka Prakticé jsou také teploměry  měřící paprskem - nemusíte dítko na měření vůbec budit. Většina těchto teploměrů dokáže měřit i teplotu tekutin, například v kojeneckých lahvičkách či teplotu vody při koupání.

ODSÁVAČKA NOSNÍHO HLENU

PŘEBALOVACÍ PULT– než ho půjdete vybírat, uvědomte si, kde budete miminko přebalovat. Velmi praktické je, když si koupíte nebo necháte vyrobit komodu, kterou později po odstranění horní přebalovací desky můžete použít i jako skříňku. Dobré je, když má hned pod přebalovací deskou zásuvku, kam si dáte všechny věci, které na přebalování potřebujete, abyste nemusela od miminka již odbíhat,

Pultíky jsou buď přímo se zabudovanou vaničkou, nebo jen komody se zásuvkama. Další typem jsou pouze jednoduché dřevěné přebalovací pulty, kde jen dole je polička na potřeby a nahoře je připevněná přebalovací podložka.

Lze také koupit jen přebalovací podložku, kterou položíte na stůl, komodu... Je několik velikostí, je třeba si zjistit, jakou budete velikost potřebovat. Lze koupit i přebalovací podložku s pevnou deskou, kterou můžete položit na postýlku nebo vanu a používat ji pak na přebalování miminka.


DUDLÍKY (ŠIDÍTKA) – silikonové nebo kaučukové, jsou 3 tvary – třešinky (kulaté), ortodontické nebo zploštěné. Obvykle si miminko zvykne na jeden tvar, který pak nechce změnit. Jsou podle velikosti 0-6m, 6-12m, 12-8 m


LAHVIČKY, SAVIČKY – více zde

STERILIZÁTORY

parní sterilizátor : do přístroje vložte předměty a určité množství vody (dle návodu), prostor uzavřete a přístroj zapněte, asi po 10 minutách se spotřebič automaticky sám vypne. 3 minuty ještě nechte věci zchladnout, dříve přístroj neotvírejte. Pokud přístroj neotevřete, zůstanou věci uvnitř sterilní asi 3 hodiny

výhody: časově nenáročné, jednoduchá obsluha / nevýhody: drahé

 sterilizátor do mikrovlnné trouby: uzavřený kontejner s vodou a předměty vložíme do mikrovlnné trouby (pozor, ne kovové!), sterilizace trvá asi 5-8 minut , pokud neodkryjete víko, věci vydrží sterilní po dobu 3 hodin. výhody: časově nenáročné, jednoduchá obsluha

 OHŘÍVAČKA

- základem je ohřívačka na doma, ohřev trvá cca 3 minuty.  Některé druhy ohřívaček pouze ohřejí, jiné jsou schopné i udržet teplotu pro stanovenou dobu. Obvykle se do ohřívačky vejde i široká lahvička, jako je Tommee Tippee, ale raději si ověřte, jsou některé ohřívačky pouze na uzší láhve max. do šíře přesnídávky – jídla ve skleničce, které se dá taky ohřát. Obsahují košíček na vyjmutí teplé skleničky. Některé ohřívačky mají i plastový talířek nahoru, kde se dá ohřát např. zelenina, brambory.

Další kategorií jsou ohřívačky, které jsou zároveň sterilizátory na 1 láhev.

Dále existují ohřívačky, které mají i adaptér na ohřev v autě, ale počítejte s dobou cca15-20 minut.

 ŽIDLIČKA - ta bude potřeba až kolem 8-10 měsíce. Jsou dřevené včetně stolečku, rostoucí židle nebo skládací plastové.

LEHAČKA – fajn věcička, zejména pro malé zvědavce, kterým se už nechce jen tak ležet v postýlce a koukat do stropu. Takhle si dáte mimi i s lehačkou třeba do kuchyně, umýváte nádobí a mrňousek na Vás kouká a oba jste spokojení :o)

AUTOSEDAČKAvíce zde

 Ideální je domluvit si schůzku na tel.čísle 732 821 642, popř. na mail dvojcatka@dvojcatka.cz , abychom si na vás udělali čas a věnovali se Vám. Udělejte si doma seznam, co potřebujete, co se chcete zeptat. Na místě můžete sepsat objednávku na vše, co budete chtít s tím, že si pak vše vyzvednete nebo větší objemnější objednávky Vám pošleme přímo zdarma domů.

 

Oblečení - stejné oblečení pro dvojčátka - ZDE

velikosti:

44 - 2,3 kg

48 - 2,7 kg

50 - 3,2 kg

56 - 3,5 kg 

U dvojčat je vhodné začít vel 50, kterou budou mít určitě dobrou buď po narození, nebo do ní dorostou v průběhu dalších týdnů a menší oblečky si dokoupíte dle potřeby. 

BODY NEBO KOŠILKY – oblíbené jsou body s předním zapínáním
vel. 56 5-7 kusů
vel. 62 5-7 kusů

DUPAČKY

vel. 56 3-5 kusů
vel. 62 3-5 kusů

OVERÁLKY
– jsou vhodné buď jako alternativa dupaček, nebo na spinkání.
vel. 56 2-4 kusy
vel. 62 2-4 kusy

SOUPRAVA DO PORODNICE
– obsahuje na teplejší období obvykle dupačky, body, kabátek, čepičku, na zimní období ještě rukavičky, botičky, popř. bryndáček.

PONOŽKY
- výborné jsou froťáčky, na léto zase tenoučké bavlněné.
2-4 páry

ČEPIČKY
– opět dle ročního období
ZIMA: 2 tenké (bavlna), 1-2 tlusté či pletené
LÉTO: 2 tenké bavlněné

RUKAVIČKY
– stačí jen v chladných měsících
2 páry tenkých (bavlna)
1-2 páry tlustých či pletených

 

Oblečení máme velký výběr, od nejmenší pro nedonošené děti až po roční miminka.

.
zaregistrujte se
LOGIN
HESLO
trvalé přihlášení
zapomněli jste heslo ?
KOŠÍK JE PRÁZDNÝ

Doporučujeme  

. . . . . .